KMR

Kujdes! Ky pozicion mund t’ju hapë shumë probleme në shtrat… meshkujve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:10 - 22/06/18 |
mapo.al

Një pozicion që ndoshta ju e praktikoni shpesh gjatë seksit, ai në fakt konsiderohet si shumë i rrezikshëm për meshkujt…


Një hulumtim i shkencëtarëve ka arritur në përfundimin se meshkujt po ‘luajnë me zjarrin’ gjatë eksperimenteve të tyre në dhomën e gjumit.


Shkencëtarët kanë zbuluar se, pozicioni seksual ku femra është mbi mashkullin (kauboj), është më i rrezikshmi dhe mund të shkaktojë frakturë të penisit.


Doktorët dhe akademikët në Brazil ekzaminuan disa pacientë, që kishin fraktura të penisit dhe zbuluan që më shumë se gjysma e tyre e kishin praktikuar këtë pozicion në seks.


Related image

Related image


Etiketa: , , ,

Pas