Kryesore

Kujdes nëse keni plane për plazh/ Parashikimi i motit për sot
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:36 - 04/08/20 |
mapo.al

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me diell dhe temperatura të larta në pjesën më të madhe të vendit, por priten edhe reshje të dobëta në disa qarqe.


Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Dibër dhe Durrës.


Temperaturat


Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:


në bregdet: 21 / 31°C

në vendet e ulëta: 20 / 36°C

në vendet malore: 16 / 32°C

Era

Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë, sidomos në bregdet.


Etiketa: ,

Pas