Aktualitet

Kujtim Gjuzi: Kruja pa ujë, përdoret për vaditjen e kanabisit në Qafë Shtamë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:12 - 27/07/20 |
mapo.al

Nga foltorja e Kuvendit, deputeti Kujtim Gjuzi, denoncoi mungesën e ujit të pijshëm në Krujë dhe këtë e lidhi me kanabisin.

Sipas tij, uji i pijshëm që furnizon qytetin e Krujës dhe rrethinat, përdoret për vaditjen e parcelave me kanabis në Qafë Shtamë.


“Kryeministri kërkon të bëjë sarkazëm, të bëjë shqiptarët të qeshin në fakt kur i ka bërë të qajnë. I ka lënë pa ujë. Zotërinj është pa ujë Kruja se ka kanabis në Qafë Shtamë e mbrapa. Shkoni dhe shikojeni, e kam kontrolluar mbrëmë vetë zoti kryetar”, u shpreh Gjuzi.

Gramoz Ruçi në cilësinë e kryetarit të seancës i referoi këtë përgjigje: “Kam një përgjegjësi si drejtues i seancës që nuk kam marrë masë ndëshkimore për ndërhyrjet pa vend, pa etikë dhe në kundërshtim me rregulloren nga ana juaj në mënyrë të përsëritur”.

Lexo edhe :  Shpejtësi dhe të dehur - Policia pezullon 105 patenta në 24 orë (VIDEO)


1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas