Kronika

Kukës/ Rrufeja godet kabinën elektrike, Surroji pa drita
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:34 - 29/07/19 |
ro ot

Moti i keq me reshje shiu ka sjellë djegien e një kabine elektrike në Surroj të Kukësit. Mësohet se rrufeja ka goditur kabllon e tensionit të mesëm të linjës 10kw të furnizimit të fshatit Surroj Qendër, çka ka shkaktuar edhe djegien e kabinës elektrike duke lënë pa energji fshatin.


Pritet të dërgohet një transformator i ri nga Tirana për të bërë të mundur zëvendësimin dhe vënien në punë.


Në rajonin e Kukësit ashtu si në të gjithë vendin moti ka ndryshuar pas një muaji me temperatura të larta dhe thatësirë, në reshje të dendura shiu e ulje temperaturash. 
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas