Aktualitet

Kukësi harron të fitojë, e mund edhe Laçi, Tirana ngec në Ballsh
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:31 - 09/01/21 |
mapo.al

Laçi konfirmohet si një nga skuadrat që do të pretendojë për kampionatin këtë sezon, teksa ka arritur që të marrë një fitore të madhe 3-2 ndaj Kukësit.Kjo ishte një disfatë e rëndë për verilindorët, që tashmë e shohin veten në vendin e 7-të, 5 pikë larg nga zona e ftohtë.


Sidën e sotme e zhbllokoi një ish si Musta në minutën e 13-të. Harmon dyfishoi në fundin e pjesës së parë, ndërkohë që në fillimin e së dytës Xhixha realizoi edhe golin e tretë.
Taipi rihapi sfidën në minutën e 64-t, ndërkohë që Eze shënoi po me penallti në shtesë, por që do të ishin të pamjaftueshëm.Tirana nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola në transfertën ndaj Bylisit. Bardheblutë i thonë lamtumirë titullit, pasi janë 12 pikë larg nga Vllaznia kryesuese.

Lexo edhe :  Partizani-Tirana/ Barazim pjesa e parë, përplasje edhe jashtë fushe

Dalja me karton të kuq e Danso në minutën e 73-të, ia kompliko edhe më shumë sfidën trajnerit Dede.

Kastrioti dhe Skënderbeu dhuruan spektakël, duke e mbyllur ndeshjen në shifrat 2-2. Shkalla shënoi fillimisht për vendasit, por Skënderbeu do të përmbyste shifrat me Mensah dhe Vangjelin. Kur dukej se gjithçka ishte e mbyllur, Mehmeti vendosi baraspeshën.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas