Aktualitet

Kulla në vend të selisë blu? Reagon Partia Demokratike


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:12 - 12/01/22 |
mapo.al

Ditën e sotme ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi publikisht faktin se në truallin e selisë së Partisë Demokratike do të ndërtohen kulla.


Sipas një postimi në rrjetin social “Facebook”, Berisha shkruan se në truallin ku ndodhet selia e PD do të ndërtohen kulla për larje parash.


Këtë e ka përgënjeshtuar PD, e cila përmes një deklarate sqaron publik dhe hedh poshtë akuzat e Berishës.Sipas Partisë Demokratike, kjo është një gënjeshtër e Berishës për të hequr vëmendjen nga dhuna e 8 janarit.
Sqarim për opinionin publik nga Partia Demokratike e ShqipërisëPër të hequr vëmendjen nga dhuna që Sali Berisha dhe banda e tij ushtruan me 8 janar, ai ka shpërndarë një gënjeshtër alla Sali gjate ditës së sotme. Kjo është vetëm një gënjeshtër e re, mashtrimi i rradhës i Sali Berishës.

Sqarojmë gjithë opinionin publik se selia e Partisë Demokratike është pronë publike. Ajo është shtëpia e demokratëve, nuk është bunkeri i Sali Berishës e aq më pak hapsira e pastrimit të parave të ortakeve të tij”-shkruhet në deklaratën e PD.

1CLOSE
CLOSE
Pas