Aktualitet

Kultivonin bimë narkotike, pranga dy personave në Vlorë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:24 - 03/07/20 |
mapo.al

2 persona kanë rënë në pranga në Vlorë, pasi gjatë kontrolleve për kultivim të bimëve narkotike, shërbimet e Policisë kanë konstatuar të kultivuara rreth 80 rrënje kanabis sativa midis vreshtave, në afërsi të një banese në fshatin Mërtiraj të Selenicës.


Të arrestuarit janë një 63-vjeçar, i identifikuar si Sh.Z dhe kushëriri i tij, 22 vjeç, K.Z.


Materialet i kaluan Prokurorisë së Vlorës për hetime të mëtejshme.
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas