Aktualitet

Kultivuesi “kapet mat” duke ujitur kanabisin në Berat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:07 - 18/07/21 |
mapo.al

Në qarkun e Beratit janë goditur dy raste të kultivimit të kanabisit, ndërsa një person është arrestuar.


Adi Myftari 44-vjeç u arrestua pasi në Vërzhezhë u kap nga policia duke ujitur 120 fidanë të dyshuara bimë narkotike kanabis, të cilat ishin të mbjella pranë tokës së tij.


Ndërkohë që u procedua penalisht Sh.K. 62 vjeç, me detyrë kryetar i fshatit Mëndrakë, Kuçovë dhe K.B., 51 vjeç, me detyrë Inspektor i Shërbimit Pyjor, pasi dyshohen se kanë konsumuar elementët e veprës penale “Shpërdorim detyre”.Në këtë zonë është zbuluar kultivim kanabisi. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.
1
Etiketa: , , ,

Pas