Aktualitet

Kundërshtoi dhe plagosi punonjësin e policisë, arrestohet 55-vjeçari në Berat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:47 - 01/05/21 |
mapo.al

Një 55-vjeçar me iniciale M.K. në Berat është arrestuar pasi ka plagosur me thikë punonjësin e policisë Bashkiake G.Ç., 36 vjeç. Uniformat blu bëjnë me dije se gjatë ekzekutimit të një vendimi nga punonjësit e Bashkisë Berat, 55-vjeçari i ka kundërshtuar.

Më pas me ndërhyrjen e punonjësit të policisë bashkiake, e ka goditur atë duke i shkaktuar dëmtime. Në lidhje me këtë ngjarje materialet hetimore i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.


Njoftimi i policisë

Nga specialistët e Seksionit për Krimet, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit M.K., 55 vjeç, banues në lagjen Kushtrim, Berat.Arrestimi i tij u bë pasi, gjatë ekzekutimit të një vendimi nga punonjësit e Bashkisë Berat, i ka kundërshtuar dhe më pas ka goditur me mjet prerës duke i shkaktuar dëmtime, punonjësin e policisë bashkiake, shtetasin G.Ç., 36 vjeç.


Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

269


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas