Sport

Kupa e Amerikës: Brazili lë jashtë dy yjet e Real Madrid


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:30 - 17/05/19 |
ro ot

Brazili ka përpiluar listën e futbollistëve të grumbulluar për Kupën e Amerikës, që do të zhvillohet këtë edicion në Brazil, nga data 14 qershor deri më 7 korrik (pesë qytete të ndryshme).


Do të marrin pjesë 12 kombëtare, që do të ndahen në grupe.


Ky është edicioni i 46-të i Copa America. Kili është fituesi i edicionit të shkuar. Këtë edicion, skuadra e Tites do të ketë në grup Bolivinë, Venezuelën dhe Perunë. Trajneri Tite ka lënë jashtë Marcelon dhe Vinicius Jr.


Nëse për të parin nuk kuptohet, për të dytin gjithçka lidhet me formën jo të mirë, pasi vjen nga një dëmtim i gjatë. Sakaq, bie në sy edhe fakti se dy finalistë të Champions, Lucas Moura (Tottenham) dhe Fabinho (Liverpool) nuk janë gjithashtu.

Lexo edhe :  Si reagon secila shenjë e zodiakut kur i thyhet zemra


1


Etiketa: , , ,

Pas