Kryesore

Kupa e Italisë në duart e Strakoshës, Lazio mposht Atalantën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:43 - 15/05/19 |
mapo.al

Këtë mbrëmje Lazio dhe Atalanta u përballën me njëra-tjetrën në finalen e Kupës së Italisë, ku ajo që triumfoi ishte Lazio falë golit të Sergej Milinkovic-Savic në minutën e 82’ dhe Joaquin Correa 90′.


Ty dy skuadrat kanë patur rastet e tyre për shënim që në pjesën e parë, ku Atalanta ka rrezikuar më shumë portën e mbrojtur nga Strakosha.


Pjesa e dytë vijoi furishëm ku emocionet arritën kulmin në minutën e 82’ falë Sergej Milinkovic-Savic i cili shënoi për Lazio. Vetëm 8 minuta më pas Joaquin Correa shënoi dhe golin e dytë ndaj Atalantas duke marrë kështu fitoren e madhe në Itali.


 


 

 

 


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas