Aktualitet

Kupa e Italisë – Shqiptari i Empolit shënon dy gola në portën Napolit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:24 - 13/01/21 |
mapo.al

Futbollisti i Empolit me origjinë shqiptare, Nedim Bajrami, shkëlqeu sot ndaj Napolit, në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Italisë.


Bajmari, i cili luan për U-21 të Zvicrës, realizoi dy gola shumë të bukur, por që nuk kishin vlerë, pasi Napoli arriti të fitonte 3-2 dhe të kalonte në çerekfinale.


Mesfushori shënoi të parin në minutën e 33-të, ndërsa në minutën e 67 goditi fort nga jashtë zone, duke mos i lënë asnjë shans portierit kundërshtar.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas