Aktualitet

Kupa mbërrin në Romë, nis festa në Itali (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:28 - 12/07/21 |
mapo.al

E gjithë Italia feston sot dhe me të drejtë.


“Azurrët” mundën që të fitonin finalen e Euro2020 përballë Anglisë duke marrë për vete kupën e lavdishme, trofeu i dytë për ta në histori.


Dhe fitorja bëhet më e bukur kur arrihet në fushën e kundërshtarit, me stadiumin e mbushur plot me tifozët e tyre.


Festa nisi që mbrëmë për lojtarët e Italisë, kur iu drejtuan hotelit ku po qëndronin. Ditën e sotme ata i kanë hipur avionit dhe kanë mbërritur në aeroportin e Fiumicino-s.Me ta ishte edhe një “pasagjer” i ri, ndoshta më i rëndësishmi i viteve të fundit, Kupa e Europës.

Rreth 200 tifozë i pritën futbollistët në aeroport. Po ashtu duartrokitje pati edhe nga punonjësit e aeroportit.

Pas mbërritjes futbollistët i janë drejtuar një hoteli. Pasdite ekipi i Mancini-t do të pritet nga Presidenti Mattarella dhe nga kryeministri Mario Draghi.

1


Etiketa: , , , ,

Pas