Bota

Kur nuk e paguan punëtorin…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:19 - 14/08/18 |
mapo.al

Një punëtor ndërtimi ka marrë hak duke shkatërruar 5 shtëpi të reja, pasi nuk u pagua për punën e tij.


Daniel Neagu, u shkarkua nga puna dhe iu tha se ai nuk do të paguhej derisa një automjet i kompanisë që mungonte të gjendej.


I akuzuari thuhet se ka hyrë në sheshin e ndërtimit duke shkatërruar pesë shtëpi njëkatëshe me ekskavator.Ndërtuesi, akuzohet për shkaktim dëmi me vlerë deri në 4 milion paund.


I riu me origjinë nga Rumania, i cili jeton në verilindje të Londrës, do të paraqitet në seancën e parë gjyqësore më 10 shtator.


Është e tmerrshme të mos paguhesh për punon, por media britanik e cilëson të çmendur dhe joefektive rrugën që ai ndoqi për të zgjidhur problemin./tvklan.al


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas