Aktualitet

Kurban Bajrami/ Mesazhi i kreut të KMSH: Kjo është festa që duhet të bashkohemi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:00 - 20/07/21 |
mapo.al

Në një dalje për mediat, kreu i KMSH-së, Bujar Spahiu ka uruar besimtarët myslimanë, e ndërsa tha se “pas një kohe të vështirë për vendin, pas tërmetit dhe pandemisë, Shqipërinë ky Bajrami e gjen më mirë”.


Ai shtoi se kjo është festa që duhet të bashkojë të gjithë shqiptarët.


“Zoti në fjalën e tij shprehet ne ju kemi krijuar nga një mashkull dhe femër që të njiheni dhe të bashkëpunoni me njëri tjetrin, kjo është festa që ne shqiptarëve dhe myslimanëve duhet të na bashkojnë, të bashkohemi me familjet tona, bota është e të gjithë neve dhe ta kalojmë në paqe dhe begati me të gjithë, duke besuar te Zoti. Shqipërinë ky Bajram e gjen më mirë, se fatkeqësitë së tërmeti dhe pandemia kanë kaluar, shpresojmë që besimtarët myslimanë të kenë mundësi të kryejnë ritet e haxhit”, tha për mediat, kreu i KMSH-së, Bujar Spahiu.LEXO EDHE: Sot Kurban Bajrami, besimtarët falin namazin në sheshin “Skënderbej”1


Etiketa: ,

Pas