Kronika

“Kurth” pukjanit, policët hiqen si blerës dhe e kapin me 17 kg hashash (Emri)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:17 - 06/09/18 |
mapo.al

Një aksion blic i realizuar nga Forcat e Antidrogës në Policinë e Shkodrës, ka çuar në arrestimin e një shpërndarësi lëndësh narkotike.


Besnik Frroku është arrestuar në flagrancë tek “Ura e Lumziut”, me oficerët e Antidrogës që për ta futur në “grackë” iu prezantuan shpërndarësit si blerës të drogës.


Në momentin e arrestimit Besnik Frroku kishte me vete 17 kg hashash, por ai gjithashtu rezulton i dënuar në vitin 2016 për kultivim kanabisi.


Ndërkohë nga Blutë e Shkodrës vijojnë hetimet për të zbuluar lidhje të tij me persona të tjerë që mund të jenë përfshirë në këtë aktivitet kriminal prej një kohe relativisht të gjatë.Etiketa: , , ,

Pas