Aktualitet

Kurti e uroi për mandatin e tretë, Rama: Do ta vizitoj me kënaqësi Kosovën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:00 - 17/09/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur pozitivisht ftesës së homologut Albin Kurti për të vizituar Kosovën, si kryetar i qeverisë së Shqipërisë në mandatin e tretë.


Në një postim në Twitter, Rama falenderon Kurtin për ftesën dhe i bën të ditur se do ta vizitojë Kosovën me t’u kthyer nga Asambleja e OKB.


Postimi i Ramës
Faleminderit @albinkurti! Patjetër do ta vizitoj me shumë kënaqësi Kosovën, me t’u kthyer nga Asambleja e OKB! Le t’ia nisim menjëherë me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët. Uroj megjithë zemër dhe kam besim se do të bëjmë plot punë të mira në dobi të të dy shteteve tona.”LEXO EDHE:Qeveria e re, Kurti uron Ramën: Të gatshëm për rritjen e bashkëpunimit11


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas