Kryesore

Kurti: Pse s’shkova te VIP-at! Bejtja: I duhet Kosovës e Shqipërisë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:41 - 21/10/19 |
mapo.al

Gazetari Andi Bejtja është takuar me kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, Albin Kurtin. Nga Prishtina, Bejtja postoi një mesazh online, ku thekson se fitorja e Kurtit është fitore edhe për Shqipërinë.


“Erdhi dita…me Albinin Prishtinë… Jam i bindur po aq sa i duhet Kosovës, i duhet dhe Shqipërisë…


Sa më parë të ulet zyrtarisht ne karrigen e Kryeministrit, ditë të fituara për Kosovën dhe Shqipërinë …’ shkruan ai.


Ndërkohë një video e Kurtit po bën xhiron e rrjetit. Kreu i Vetëvendosjes ishte filmuar në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” kur po zhvillohej ndeshja Kosovë – Mali i Zi.


Për ta parë këtë ndeshje, ai nuk shkoi te tribuna e VIP-ave.

I pyetur nga një tifoz se përse nuk ka shkuar të shohë lojën nga tribuna e VIP-ave, Kurti është përgjigjur “se kam dëgjuar se atje mund të ta vjedhin kuletën”.

Kurti vizitoi Tiranën në fundjavë. Ai nuk zhvilloi takime zyrtare, por u prit nga mbështetësit e tij në Shqipëri. Lajmi i vizitës u shënua edhe me një aksident rrugor pa pasoja.


Etiketa: , ,

Pas