Aktualitet

Kurti takon Stoltenbergun: Anëtarësimi i Kosovës në NATO, bën rajonin të sigurt


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:57 - 29/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Albin Kurti gjatë qëndrimit të tij në Bruksel këtë të enjte është takuar me Sekretarin Gjeneral të NATO-s, Jens Stoltenberg me të cilin ka biseduar për anëtarësimin e Kosovës në Aleancën Veriatlantike.

Kurti përmes një postimi në Twitter shkruan se anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën rajonin dhe Evropën më të sigurt.


“NATO është aleanca më e madhe e sigurisë që bota ka parë ndonjëherë. Me Sekretarin Gjeneral, Jens Stoltenberg theksova se prezenca e saj në Kosovë është e domosdoshme për të mbajtur paqe dhe siguri si dhe anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën rajonin dhe Evropën shumë më të sigurt”, ka shkruar Kurti.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas