Aktualitet

Kurti vazhdon vizitën në Bruksel, takohet sot me sekretarin e NATO-s


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:44 - 29/04/21 |
mapo.al

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Bruksel, do të takohet sot me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg.


Kështu është bërë e ditur nga një njoftim në faqen zyrtare të NATO-s. “Të Enjten, 29 Prill 2021, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Z. Jens Stoltenberg, do të takohet me Z. Albin Kurti nga Kosova në Selinë e NATO-s”-thuhet në njoftim.


Kurti gjatë ditës së djeshme është takuar me kryeministrin belg, Aleksander De Croo, pastaj me komisionarin e BE-së për Bujqësi dhe Zhvillim Rural, Janusz Wojciechoëski dhe komisionarin për Drejtësi, Didier Reynders dhe shumë krerë të tjerë të institucioneve të BE-së.1


Etiketa: , , , ,

Pas