Aktualitet

Kush do jenë gjyqtarët që do vendosin për Saimir Tahirin në Apel

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:11 - 20/02/20 |
mapo.al

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, ka përzgjedhur gjyqtarët që do të shqyrtojnë dosjen ndaj Saimir Tahirit.


Shorti përcaktoi gjyqtaren Albana Boksi si kryesuese. Antërarë të treshes do të jenë Nertina Kosova dhe Nure Dreni. Saimir Tahiri u dënua me 3 vite shërbim prove me akuzën e shpërdorimit të detyrës në shkallën e parë, ndërkohë që u rrëzua akuza për trafik droge dhr grup të strukturuar kriminal.Prokuroria ka kërkuar nga Apeli dënimin edhe për dy akuzat e tjera, ndërsa ish-ministri i Brendshëm ka kërkuar pafajsinë.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas