Kryesore

Kush e vodhi medaljen e Botërorit?! FIFA sqaron rastin e çuditshëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:16 - 17/07/18 |
mapo.al

Për këtë rast po flitet në mbarë botën, por edhe në Shqipëri.


Marion Mayer-Vorfelder, vajza e ish-presidentit të federatës gjermane, qëndronte pas presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino dhe presidentit rus, Vladimir Putin.


Ajo u dorëzoi medaljet kroatëve dhe francezëve.Për një moment ajo u duk sikur futi një medalje në xhep.Gazetat dhe portalet vërshuan me tituj: “A e vodhi një medalje zonja e FIFA-s?”Pas shumë spekulimeve, FIFA është detyruar që të bëjë një sqarim zyrtar.

Sipas tyre, ishte një medalje e tepërt. Në total shpërndahen 50 medalje për çdo ekip. Por ekipit francez i mungonte një anëtar. Medaljen e mbetur ajo e futi në xhep. Sipas FIFA-s, ajo u dërgua më vonë. Diçka normale.

2


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas