Kryesore

Kush është përfaqësuesi i SHBA që po negocion marrëveshjen për Reformën Zgjedhore

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:33 - 31/05/20 |
mapo.al

SHBA-ja, e cila prej fillimi është investuar shumë në Reformën Zgjedhore, ashtu si për ‘Drejtësinë’, po bën përpjekjet e fundit që palët politike të arrijnë në një konsensus.


Detyra i është caktuar Ian Crawford, shef i seksionit politik dhe ekonomik në Ambasadën e SHBA-së.


Ai është takuar fillimisht me Damian Gjiknurin dhe Oerd Bylykbashin, dhe më pas, pas më shumë se 1 ore takimiT i është bashkuar edhe Petrit Vasili.LEXO EDHE: 

Përfaqësuesi i ambasadës së SHBA takon Bylykbashin, Vasilin dhe Gjiknurin


Etiketa: , ,

Pas