Aktualitet

Kush janë deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:55 - 17/09/21 |
mapo.al

Zbardhet mënyra se si votuan deputetët për qeverinë dhe programin qeverisës “Rama3”, në seancën maratonë të ditës së djeshme, që u mbyll në orët e para të mëngjesit të sotëm.


Në faqen zyrtare të Kuvendit, janë publikuar të gjitha votat e deputetëve, ku bie në sy fakti që nëntë ligjvënës nuk kanë marrë pjesë në votim.


Kështu, deputetët që nuk kanë qenë të pranishëm në votim janë Sali Berisha, Monika Kryemadhi, Nustret Avdulla, Vangjel Dule, Shpëtim Idrizi, Seladin Jakuplltari, Fatmir Mediu, Flamur Noka, Petrit Vasili dhe Erisa Xhixho.Ndërkohë, rezulton se ka abstenuar deputeti i LSI, Agron Çela.
LEXO EDHE:77 vota pro – Opozita qendron gjithë natën, qeveria kthehet për votim

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas