Aktualitet

Kush janë dy ish-shoqëruesit e Tahirit të arrestuar për trafik droge (EMRAT)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:59 - 02/07/21 |
mapo.al

SPAK ka zbuluar detaje të reja në lidhje me shkatërrimin e grupit të trafikantëve të lëndëve narkotike, të cilëve krahas arrestimeve dhe lëshimit të urdhër arresteve u janë sekuestruar drogë si edhe pasuri të paluajtshme.


Në një reagim për mediat, SPAK njofton se mes të arrestuarve janë edhe dy punonjës të policisë, të cilët veprën penale e kanë kryer në vitin 2016, periudhë gjatë të cilës mbanin detyrën e shoqëruesve të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.


Mësohet se dy të arrestuarit, të cilët ishin asokohe shoqërues të Tahirit në kohën kur kryen veprën penale, janë Hekuran Marku dhe Agustin Deda.Krahas tyre, SPAK njoftoi arrestimin edhe të prokurorit të Vlorës Maksim Sota si edhe të disa zyrtarëve të lartë të policisë.LEXO EDHE:Operacioni ndërkombëtar – Kush janë disa nga policët e arrestuar, një i ndaluar në Lazarat

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas