Aktualitet

Kush janë dy ish-truprojat e Saimir Tahirit të arrestuar në Francë e Gjermani


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:12 - 18/08/21 |
mapo.al

Personat në foto janë dy ish-truprojat e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, të cilët u arrestuan sot pasi ishin në kërkim ndërkombëtar për trafik droge


Burime bëjnë me dije se Hekuran Marku është arrestuar në Gjermani dhe Paul Deda alias Agustin Deda u prangos në Francë.


Prokuroria e Posaçme ka dërguar të gjithë dokumentacionin e nevojshëm për ekstradimin e tyre në Shqipëri.Dy ish-truprojat e Tahirit u shpallën në kërkim ndërkombëtar në kuadër të operacionit “Shpirti”, ku asokohe u arrestuan 38 persona.
Mes të arrestuarve ishte edhe prokurori i Vlorës Maksim Sota si edhe të disa zyrtarëve të lartë të policisë. Operacioni u zhvillua në bashkëpunim me autoritetet italiane.LEXO EDHE:

Arrestohen në Francë dhe Gjermani dy shoqëruesit e ish-ministrit Saimir Tahiri

1


Etiketa: , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas