Aktualitet

Kush janë personat që iu sekuestruan pronat në Shkodër (Emrat)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:32 - 04/02/20 |
mapo.al

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) ka vijuar me sekuestrimet e aseteve të personave të dyshuar si kontingjent kriminal edhe në qytetin e Shkodrës.


Sipas burimeve personave që u janë sekuestruar pasuritë janë: Aldo Manishta; Ardian Doçi; Artan Doçi; Gentian Finiqi dhe Martin Bleta.


Martin Bleta është një nga personat e akuzuar si një nga organizatorët e rrëmbimit të Jak Prengës, më 17 janar në Kamzë.

Ndërkohë që Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, ka nxjerrë urdhrat e sekuestrimit të disa pasurive të paluajtshme në zonën e Shkodrës, në pronësi të disa elementëve të dyshuar kriminalë.Njoftimi i policisë:‘Një vazhdim të aksionit të nisur ditën e djeshme nga Operacioni Forca e Ligjit, lidhur me ngjarjen e datës 17.01.2020, sot, më datë 04.02.2020, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka nxjerrë urdhrat e sekuestrimit për subjektet e mëposhtme:

 1. Shtetasit A. M., me banim në lagjen Skënderbeg, Shkodër, i është sekuestruar:
 • Një banesë njëkatëshe, e ndodhur në lagjen Skënderbeg, Shkodër.
 1. Shtetasit M. D., me banim në Nicaj, Shkodër, i është sekuestruar:
 • Një banesë dykatëshe + një kat njësi shërbimi, e ndodhur në lagjen Fermentim, Shkodër;
 • Pasuria e llojit arë me sipërfaqe 1541 m2 ;
 • Pasuria e llojit truall me sipërfaqe 350 m2.
 1. Shtetasit A. D., me banim në lagjen Bleran, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër, i është sekuestruar:
 • Një banesë dykatëshe, e ndodhur në lagjen Bleran, Njësia administrative Rrethina, Shkodër;
 • 3 automjete
 • 1 motor.
 1. Shtetasit G. F. me banim, lagjen Skënderbeg, Shkodër, i është sekuestruar:
 • Një banesë vilë katërkatëshe, me pishinë;
 • Një automjet;
 1. Shtetasit A. D. me banim në lagjen Bleran, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër, i është sekuestruar:
 • Një banesë trekatëshe, e ndodhur në Hot i Ri, Shkodër.
 1. Shtetasit M. B., me banim në Grudë e Re, Shkodër, i është sekuestruar:
 • Një banesë dykatëshe + një kat papafingo, e ndodhur në Grudë e Re;
 • Një automjet

LEXO EDHE: 

Rrëmbimi dhe vrasja e Jak Prengës/ Sekuestrohen pasuritë e kokave të krimit në Shkodër

 

1


Etiketa: ,

Pas