Kronika

Kush qëlloi i pari në Elbasan? Ardi Veliu: Presim ta thonë prokurorët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:10 - 22/04/21 |
mapo.al

Drejtori i Policisë së Përgjithshme së Policisë Ardi Veliu, gjatë një konference për shtyp, ka dhënë detaje në lidhje me vrasjen e Pjerin Xhuvanit, ngjarje e cila trazoi Elbasanin.


I pyetur se si ka nisur shkëmbi i zjarrit në mes të palëve, Veliu ka thënë se në lidhje me këtë nuk ka të drejtë të japë informacione pasi kjo është pjesë e dosjes hetimore.


Pyetja: Si ka nisur shkëmbimi i zjarrit?
Ardi Veliu:
Këto janë pjesë e dosjes hetimore… Nëse prokurorët kanë pika që duan të japin informacion, le të flasin. Ka ardhur një njoftim për prezencën e tri furgonave që tri mjete po kryenin veprime dhe që ishin të armatosur.LEXO EDHE: Vrasja në Elbasan – Veliu: 10 të arrestuar, 1 në kërkim, çfarë u gjet te ML-ja1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas