Kryesore

“Kush shet votën ka shitur dinjitetin”/ Kim shpërndan mesazhin e Dom Gjergjit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:33 - 15/04/21 |
mapo.al

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, mbështet deklaratën e Ipeshkëve Katolikë për shitblerjen e votës, një çështje e shumëpërfolur dhe e nxehtë në aktualitetin politik.

Ambasadorja e SHBA e cilëson deklaratën e tyre një mesazh të fuqishëm.


“Mesazhi i fuqishëm i Ipeshkve katolikë: ‘Shitblerja e votës është plagë e madhe! Kush e shet votën ka shitur dinjitetin e vet & atë të familjes. Kush e blen votën duke përfituar nga varfëria e votuesve nuk është i denjë të ulet në detyrën për të cilën kërkon”, shkruan ambasadorja Yuri Kim.Përmes një deklarate për mediat, Kisha Katolike i bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 prillit.


Dom Gjergj Meta lexoi deklaratën e Ipeshkvijve të Shqipërisë ku përcolli mesazhe të forta drejtuar qytetarëve, të mos shesin votën dhe të mos votojnë kandidatët e inkriminuar.

Lexo edhe :  "Po faktohet masakra zgjedhore" - LSI kërkon rinumërim në disa qarqe

LEXO EDHE: 

Mesazhi i Dom Gjergj Metës: Kush shet votën ka shitur dinjitetin

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas