Kryesore

“Kushte të qëndrueshme atmosferike” – Parashikimi sinoptik i së enjtes


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:47 - 01/04/21 |
mapo.al

Ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë dhe masave ajrore të thata me origjinë perëndimore.

Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përashtuar vranësirat e pakta kalimtare kryesisht në relievet malore në orët e mesditës


Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje e lehtë e përkohësisht mesatare përgjatë bregdetit. Valëzimi në dete i forcës 0-1 ballë.
Temperaturat parashikohen në:


zonat malore 4°C deri në 20°C


zonat e ulëta 4°C deri në 24°C

zonat bregdetare 8°C deri në 23°C

1


Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas