Aktualitet

Kushtetuesja pezullon ankimimin për 30 qershorin, i drejtohet Venecias


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:53 - 23/06/21 |
mapo.al

Gjykata Kushtetuese ka pezulluar gjykimin për padinë e Voltana Ademit për zgjedhjet e 30 qershorit.


Mësohet se Gjykata Kushtetuese do i drejtohet Komisionit të Venecias për opinion dhe më pas do të marrë vendim.


Ditën e sotme nisi gjykimi për këtë çështje.Tashmë do të pritet verdikti i Komisionit të Venecias për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.
1
Etiketa: , , ,

Pas