Kryesore

Kuvendi i Kosovës voton me 61 vota qeverinë me kryeministër Avdullah Hotin, emrat e ministrave


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:40 - 03/06/20 |
mapo.al

Me 61 vota pro, 24 kundër dhe 1 abstenim, në Kuvendin e Kosovës u votua sot Qeveria e koalicionit LDK-AAK-Nisma-minoritetet, me kryeministër Avdullah Hotin.


Hoti e ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, me gjithsej katër zëvendëskryeministra dhe 18 ministra.


Nga sot e tutje Kosova do të ketë qeverinë e re, përbërja e së cilës është kjo:Besnik Tahiri – Zëvendëskryeministër i parë
Driton Selmanaj – ZëvendëskryeministërAlbulena Balaj – Zëvendëskryeministre

Goran Rakiq – Zëvendëskryeministër dhe Ministër i pushtetit Lokal

Hykmete Bajrami – Minsitre e Financave

Besian Mustafa – Ministër i Bujqësisë

Vlora Dumoshi – Ministre e Kulturës

Agim Veliu – Ministër i Brendshëm

Anton Quni – Ministër i Mbrojtjes

Arban Abrashi – Ministër i Infrastrukturës.

Armend Zemaj – Ministër i Shëndetësisë

Blerim Kuqi- Ministër i Ekonomisë

Meliza Haradinaj – Ministre e Politikës së Jashtme

Lexo edhe :  Ish-kryeministri i Kosovës: Dialogu nuk duhet të degradojë në çështje teknike

Selim Selimi – Ministër i Drejtësisë

Ramë Lika – Ministër i Arsimit

Skënder Reçica- Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale

Vesel Krasniqi – Ministër i Tregitsë dhe Industrisë

Enis Kercan – Minisër i Zhvillimit Rural

Dalibor Jevtiq – Ministër për Kthim dhe Komunitete.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas