Aktualitet

Kuvendi miraton Komisionin e Posaçëm Parlamentar, kush janë deputetët që do zgjedhin trupën e KQZ-së
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:44 - 17/09/20 |
mapo.al

Kuvendi miratoi në seancë plenare Komisionin e posaçëm parlamentar që do të zgjedhë trupën e KQZ-së së re. 95 vota ishin pro teksa 3 të tjera kundër; 5 deputetë votuan abstenim.


KQZ ka edhe një muaj kohë të riformatohet, për të filluar punën për zgjedhjet e 25 prillit të 2021.


Mazhoranca do të ketë si përfaqësues në Komision: Damian Gjiknurin, Alket Hysenin dhe Adnor Shameti. Ndërsa opozita parlamentare, Myslim Murrizin dhe Edmond Stojkun. Sa i takon opozitës jashtëparlamentare, si përfaqësues është autorizuar Oerd Bylykbashi.Nesër skadon afati për 12 vendet e KQZ-së së re. Deri më tani kanë kandiduar:


1-Iris Ruci
2-Halil Hyseni
3-Hysen Osmanaj
4-Lefterije Lleshi
5-Arben Xhiku
6-Haki Mustafa
Zv/Komisioner
1-Hysen Osmanaj
2-Arben Xhiku
3-Haki Mustafa
Komision rregullator
1-Iris Ruci
2-Agim Paskali
3-Hysen Osmanaj
4-Lefterije Lleshi
5-Odeta Berberi
6-Arens Cela
7-Anjeza Dajzmaili
8-Spiro Maliqi
9-Naim Mecalla
10-Durim Grabova
11-Arben Xhiku
12-Haki Mustafa
13-Lindita Tako
KAS
1-Agim Paskali
2-Hysen Osmanaj
3-Ledio Braho
4-Lefterije Lleshi
5-Arens Cela
6-Spiro Maliqi
7-Redinela Beqiraj
8-Durim Grabova
9-Farie Osmani
10-Theodhori Sallaku
11-Eldrina Karafili
12-Arben Isaraj
13-Lindita Tako


 

 


Etiketa: , , , ,

Pas