Aktualitet

Ky është 71-vjeçari që qëlloi me armë zjarri në drejtim të policisëBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:55 - 24/09/20 |
mapo.al

Sigurohet fotografia e 71-vjeçarit që tronditi qytetin e Elbasanit, duke qëlluar me breshëri automatiku në drejtim të policisë në lagjen “11 Nëntori”.


Mesditën e sotme, rreth orës 13:20, Lefter Zhidru pati një konflikt me të shoqen.


Në momentin që shkoi Policia, ai u fut në banesë dhe qëlloi me armë zjarri kallash drejt forcave policore.I moshuari vijoi të qëllojë me armë duke bërë rezistencë, edhe pas thirrjeve të pandërprera të policisë.


Nga të shtënat mbetën të plagosur dy persona: Ledio Saraçi, 22 vjeç dhe Abdenauer Kndraxhiu, 21 vjeç.


 

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas