Kronika

Ky është i riu shqiptar nga Struga që u vra nga terroristët mbrëmë në Vjenë (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:46 - 03/11/20 |
mapo.al

Viktimë e sulmit terrorist që tronditi Vjenën mbrëmjen e të hënës ka mbetur edhe një i ri shqiptar.


Mësohet se ai është Nexhip Vrenezi, 21 vjeçari nga Struga që raportohet se ka ndërruar jetë pasi është qëlluar nga agresori i sulmit të frikshëm, gjithashtu një tjetër shqiptar i radikalizuar, i identifikuar si Kujtim Fejzullahu nga Tetova.


Lajmin ndërkohë e kanë konfirmuar dhe të njohur të viktimës, të cilët kanë postuar në rrjetet sociale fotografinë e djalit që humbi jetën, e kanë bërë dhe dedikimet prekëse.

“Nexhip Vrenezi nga Veleshta mbrëmë u vra pas shpine nga Terroristët në momentin që ai doli për cigare para lokalit ku pinte kafe me shokë! Nuk vrasin burrat as për fe e as për komb pas shpine një të ri 21 vjeçarë! Zoti parajsën!”, shkruan njëri prej të njohurve të viktimës.“Nexhip Vrenezi 21 vjeç u ekzekutua pa meshirë nga bashkombasit e tij terroristë. Çdokush prej nesh akoma nuk i besohet ajo qe ndodhi, nje djal i pa fajshëm, nje engjell u shkeput dhe na rrenoi zemrat të gjithëve. Ngushllime familjes, ngushllime të gjithëve, kjo dhimbje nuk perballohet lehtë 😭”, shkruan faqja Made in Struga.


Nexhip Vrenezi

Kujtim Fejzullahu, terroristi që u vra

LEXO EDHE: 

Sulmi terrorist në Vienë – Media austriake: Profili i agresorit me origjinë shqiptare

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas