Aktualitet

La Liga, Granada i befason të gjithë, “dush të ftohtë” Barcelonës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:02 - 21/09/19 |
mapo.al

Granada i ka bërë një “dush të ftohtë” Barcelonës në javën e 5-të të La Liga. Katalanasit janë mposhtur 2-0 nga ekipi që u ngjit në fillim të sezonit në elitë , duke i befasuar të gjithë.


Azeez dhe Vadillo ishin autorët e golave të fitores për Granada, që ngjitet momentalisht në krye të klasifikimit me 10 pikë.


Ndërkohë, Barcelona pa Messin është pa busull. Mungesa e argjentinasit duket se ka mbajtur “peng” fitoret në Katalonjë, që mban vendin e 7-të me 7 pikë pas 5 javësh kampionat.
Etiketa: , ,

Pas