Aktualitet

La pensionin dhe u rikthye në punë, mjeku Dhimitër Kraja infektohet me koronavirus

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:15 - 31/03/20 |
mapo.al

Mjeku Dhimitër Kraja rezulton i infektuar me koronavirus. Pas 48 viteve punë në spitalin Infektiv profesor Dhimitër Kraja në datë 20 mars  iu përgjigj i pari thirrjes për t’u rikthyer në shërbim, për të ndihmuar kolegët në kurimin e pacientëve të infektuar, por u prek nga COVID-19.


Dhimitër Kraja është shtruar prej ditës së djeshme në spitalin Infektiv ku po trajtohet nga kolegët për të fituar luftën me koronavirusin. Lajmi është konfirmuar edhe nga Ministria e Shëndetësisë.

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas