Sport

Laçi “vret” Skënderbeun dhe futet në garë për titullin kampion


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:00 - 03/02/20 |
mapo.al

Laçi ka arritur të fitojë me rezultatin 1-0 ndaj Skënderbeut dhe ngjitet në vendin e 3 në tabelën e klasifikimit me 32 pikë. Ekipi i drejtuar nga ana e Armando Cungut ia ka dalë të sigloi tre pikë falë golit të Redon Xhixhës në pjesën e dytë.


Talenti shqiptar gjeti mjeshtërisht rrjetën në minutën e 52, në të vetmen hapësirë që iu lejua në zonën kundërshtare. Pavarësisht përpjekjeve të Korçareve për të barazuar rezultatin, janë treguar të pasaktë në metrat e fundit. Ekipi i Ilir Dajës pëson humbjen e parë në këtë vit dhe pozicionohet në vendin e 8-të me 27 pikë.


1

Etiketa: , , ,

Pas