ShowBizz

Lady Gaga dhe Brad Pitt bëhen bashkë për një projekt filmik


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:19 - 21/11/20 |
mapo.al

Lady Gaga i është përgjigjur pozitivisht ofertës për të aktruar në filmin “Bullet Train” me Brad Pitt, bazuar në romanin misterioz japonez.

Këngëtarja 34-vjeçare mori një nominim për aktoren më të mirë për “Oscar” për rolin e saj në vitin 2018 në “A Star Is Born”, me regji nga personazhi kryesor, Bradley Cooper.


Tani bukuroshja bionde po kthehet në ekranin e argjendtë që do të jetë me regji nga David Leitch, zbuloi Collider këtë të enjte.

Emri i Gagas u bë public vetëm një ditë pasi Hollywood Reporter dha lajmin se i nominuari për dyçmime “Oscar”, Michael Shannon do të jetë në film.Aktori i Heroes Masi Oka, i cili lindi në Tokio, u zbulua nga Deadline se do të jetë pjesë e kastit.

Lexo edhe :  Grabitën qentë e Lady Gaga-s, arrestohen 5 persona

Vetëm javën e kaluar, Variety konfirmoi që ylli i Atlantas, Zazie Beetz, të cilin David Leitch e bëri regjinë në Deadpool 2, ishte pjesë e kastit.

Bullet Train është një përshtatje e romanit të Maria Beetle nga Kotaro Isaka dhe filmi me sa duket do të mbajë mjedisin japonez të librit.

Siç sugjeron titulli i tij, filmi është vendosur në një tren plumbash që ndodh të luajë strehimin e pesë vrasësve të kontraktuar me objektiva të ndërthurura misteriozisht.

 

Edhe pse Brad po luan rolin e Ladybug ende nuk dihet se kush është personazhi i Gagas, megjithëse një burim i Collider tha se ajo nuk është në rol kryesor.

Roli i Brad u konfirmua nga The Hollywood Reporter në fillim të korrikut, një muaj pasi doli që David Leitch po kryeson shfaqjen.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas