Aktualitet

Gjykata Kushtetuese del me vendim për Besnik Muçin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:00 - 22/11/19 |
ro ot

Besnik Muçi nuk do të jetë më anëtar i Gjykatës Kushtetuese, pasi u shkarkua dje nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit.


Gjykata Kushtetuese nuk është vonuar dhe fill pas këtij vendimi e ka fshirë Muçin nga faqja e saj zyrtare, ndërkohë që ka njoftuar Presidencën për vakancën.


Tashmë, procedura për zgjedhjen e anëtarit të ri që do të zëvendësojë Muçin nis sërish nga e para në KED.


Gjykata ka njohur vendimin e KPA duke i kërkuar Metës nisjen e procedurave për zëvendësimin e Muçit.Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas