Aktualitet

Lajm i gëzueshëm nga Italia, shërohet nga koronavirusi 104-vjeçarja

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:23 - 04/04/20 |
mapo.al

Ada Zanusso, pacientja më e moshuar në bote, 104 vjeç, është shëruar nga koronavirusi dhe ka lënë spitalin, në qytezën Bielle në Itali. Lajmi është përhapur me shejtësi në median italiane, si një shenjë e mire e mposhtjes së pandemisë.


Ana ka lindur ne vitin 1916 dhe ka kaluar dy luftra botërore, madje edhe këtë të fundit, siç po cilësohet shpesh epidemia e koronavirus.


Ajo jetonte në një shtëpi për të moshuarit dhe në fillim të marsit pati simptomat e para. Dje ka dalë nga spitali dhe ka nisur të ecë vetë.


104 vjeçarja ka lindur në Veneto dhe ka 4 femijë.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas