Aktualitet

Lajm i keq/ Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:37 - 25/10/21 |
mapo.al

Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19.


Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor.


Mësohet se hyrja nga vendi ynë drejt Italisë dhe e personave që kanë udhëtuar gjatë 14 ditëve të fundit në Shqipëri do të bëhet vetëm për motive pune, shëndeti, studimi, urgjencë absolute apo rikthim në banesën e rezidencës.Lajmi bëhet i ditur nga gazetarja shqiptare në Itali, Alba Kepi, referuar burimeve nga Ministria e Shëndetësisë në Itali.
Dekreti i ri i publikuar në fletoren zyrtare nënkupton se automatikisht Shqipëria nga lista ‘D’ e vendeve që nënkupton lejimin e qytetarëve të kalojnë duke prezantuar tampon, me vendimin e ri hyn në listën e vendeve ‘E’ që nënkupton se hyrja në territorin italian do të bëhet vetëm për motive të caktuara./ Alba Kepi – Ora News

Lexo edhe :  Vazhdojnë protestat kundër masave për COVID-19 në vendet evropiane


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas