Aktualitet

Lajm i keq për Florian Markun, pak orë në dispozicion për kampionin shqiptar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:14 - 24/09/21 |
mapo.al

Lajme jo të mira vijnë për boksierin shqiptar Florian Marku. Ai ka dështuar në peshimin zyrtar për ndeshjen kundër Maxim Prodan.


Sipas mediave të huaja Florian Marku ka dalë mbi peshë në krahasim për Maxim Prodan. Kështu Markut i janë lënë vetëm dy orë kohë që të ulë peshën e tij dhe të balancohet me Prodan.


Ndërkohë sipas mediave të huaja Markut i duhet të ulë rreth dy të pestat e një kilogrami, brenda dy orësh për të shpëtuar luftën për titull.Do të kishte tolerim për këtë peshë thuajse të papërfillshme, nëse nuk do të kishte titull në mes, por meqenëse ka, Marku duhet të bëjë çmos për tu balancuar në peshë me Prodan.Shqiptarit i janë dhënë dy orë kohë që të humbasë kilogramët e tepërt dhe të dalë për tu matur përsëri me Prodan.

Lexo edhe :  Florian Marku tregon karakter luftarak, sulmon kundërshtarin në konferencë


2


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas