Aktualitet

Lajm i mirë/ 70-vjeçari shërohet nga COVID-19 pas 4 javë në terapi intensive
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:07 - 27/04/20 |
mapo.al

Shqipëria numëron më shumë të shëruar se sa të infektuar aktivë. Vetëm dje u njoftua se shtatë persona e kaluan sëmundjen.Një tjetër lajm i mirë vjen sot nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo bën të ditur se është shëruar një 70-vjeçar nga Kruja, i cili kishte 4 javë në terapi intensive.


“Me punë të palodhur e përkushtim nga mjekët dhe infermierët, pas 4 javësh në terapi intensive, 70-vjeçari nga Kruja është shëruar dhe kthehet në shtëpi”, shkruan ministrja.


Mësohet se deri më tani, janë 30 pacientë që janë trajtuar në terapi intensive në Spitalin Infektiv dhe që e kanë fituar betejën me sëmundjen.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas