Aktualitet

Lajm i mirë, vetëm 9 pacientë të shtruar te Infektivi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:12 - 17/06/21 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë me të gjithë një lajm të mirë se aktualisht në Infektiv po marrim trajtim vetëm 9 pacientë.


Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook. Sipas saj, po vijon të ulet dhe numri i rasteve aktive në të gjithë vendin.


Kujtojmë se Qarku i Vlorës është i pari pa asnjë rast aktiv deri më tani.Postimi
🟢LAJM I MIRË
Vetëm 9 pacientë me #Covid19 po marrin trajtim në spitalin Infektiv, teksa vijon të ulet numri i rasteve aktive në të gjithë vendin 👍🏼 


Në 24 orët e fundit u konfirmuan 5 raste të reja me koronavirus, ndërsa prej dy ditësh nuk raportohet asnjë humbje jete nga sëmundja.

1


Etiketa: ,

Pas