Aktualitet

Rrëzohet avioni me 100 persona në Pakistan (Video)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:22 - 22/05/20 |
mapo.al

Një avion me 100 persona në bord është rrëzuar në Pakistan. Aeroplani është rrëzuar në qytetin Karaçi.


Mediat e huaja raportojnë se pasagjerët dhe ekipazhi kanë humbur jetën. Ende nuk dihet shkaqet e rrëzimit të avionit, ndërkohë që raportohet se nuk ndodhej shumë larg tokës, në momentin kur është parë se ka humbur kontrollin.


Avioni ka rënë mbi banesat e qytetit të Karaçit, duke shtuar frikën e autoriteteve për më shumë viktima.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas