Kryesore

2 të vdekur sot nga COVID-19, shkon në 51 numri i viktimave


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:33 - 26/06/20 |
mapo.al

Vendi ynë ka hyrë në javën e 16 të pandemisë COVID-19, ndërkohë që shifrat nuk duken aspak premtuese.

Lajmi i keq është se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 2 pacientë. Viktimat janë një 76-vjeçar me disa sëmundje shoqëruese, i cili pasi ishte përmirësuar pas 15 ditëve të trajtimit intensiv, ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm.


Dhe një 54-vjeçar i cili ka ndërruar jetë në urgjencën e spitalit infektiv si pasojë e komplikacioneve të shkaktuara nga virusi vdekjeprurës.
Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë arrin në 51.


Ndërkohë, 77 raste të reja u konfirmuan sot pozitiv me COVID-19.


LEXO EDHE: 

Shifrat vijojnë të larta, 77 raste të reja me koronavirus

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas