Kryesore

Shifrat mbeten tronditëse, 5 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:24 - 02/08/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 5 viktima për shkak të koronavirusit në dy spitalet COVID të Tiranës.Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen, 3 qytetarë nga Shkodra; një 47-vjeçare, një 51-vjeçare, një 72-vjeçare, me disa sëmundje bashkëshoqëruese. Kanë humbur jetën fatkeqësisht edhe 2 qytetarë nga Tirana; një 65-vjeçar pa sëmundje të tjera dhe një 70-vjeçar me sëmundje bashkëshoqëruese.


Dje ndërruan jetë katër qytetarë të cilët ndodheshin në terapi intensive në spitalet COVID.
Numri i viktimave në vendin tonë që prej fillimit të epidemisë arrin në 166. 123 është numri i rasteve pozitive ditën e sotme, duke e çuar numrin total të të infektuarve në 5519.Aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 120 pacientë, 18 janë në terapi intensive, 6 prej të cilëve pacientë të intubuar.

Lexo edhe :  Koronavirusi/ Bota po i afrohet 100 mln të infektuarve, 2 mln kanë humbur jetën

LEXO EDHE: 

LAJMI I FUNDIT/ 123 raste të reja me koronavirus në vendin tonë

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas