Kronika

Shifra tronditëse nga koronavirusi, 6 viktima në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:44 - 03/08/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 6 viktima nga koronavirusi në vendin tonë (5 ishin një ditë më parë).


Nuk e ka fituar dot betejën me sëmundjen, mjeku pneumolog 53-vjeçar me origjinë nga Tropoja, banues në Tiranë, si pasojë e insuficencës së rëndë respitarore, pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të spitalit “Shefqet Ndroqi”.


Fatkeqësisht një i ri 28 vjeç nga Shkodra, i shtruar prej disa ditësh në spital, nuk ka mundur të mbijetojë. Ka humbur jetën edhe pas përpjekjeve të ekipit mjekësor një 68-vjeçare nga Tirana, një 71-vjeçar nga Kurbini, një 79-vjeçar nga Durrësi, me disa sëmundje bashkëshoqëruese, dhe një 77-vjeçar nga Shkodra.


Numri i viktimave të koronavirusit që prej nisjes së epidemisë në vendin tonë arrin kështu në 172.


101 raste të reja janë konfirmuar pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit.


LEXO EDHE: 

Bilanci i koronavirusit në 24 orët e fundit/ 101 raste të reja, 6 të vdekur dhe 13 të shëruar


Etiketa: , ,

Pas