Kryesore

737 raste nga koronavirusi në Shqipëri dhe 13 vdekje
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:23 - 21/11/20 |
mapo.al

Ulet numri i rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri. Nga 836 që ishin një ditë më parë, sot jan 737 raste me Covid-19. Ndërkohë 13 persona kanë humbur jetën, dy më pak se dje.


Rastet e reja- Janë kryer 2.470 testime, prej të cilave 528 janë testime janë kryer për arsye depistimi.
Kanë rezultuar pozitivë me virusin SARS COV2, 737 qytetarë në 24 orët e fundit. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:


Harta e rasteve të reja- 396 raste në Tiranë, 54 raste në Fier, 45 raste në Kavajë, 34 raste në Elbasan, 32 raste në Durrës,
31 raste në Korçë, 25 raste në Lushnje, 23 raste në Vlorë, 17 raste në Pogradec, 16 raste në Librazhd, 10 raste në Kukës, 9 raste në Kuçovë, 6 raste në Tepelenë, Malësi e Madhe, 4 raste në Berat, Mallakastër, Gjirokastër, Përmet, Sarandë, 3 raste në Kurbin, Delvinë, Peqin, 2 raste në Pukë, 1 rast në Shkodër dhe Skrapar.Të shëruar- Në 24 orët e fundit janë shëruar 414 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 15.469 që nga fillimi i epidemisë.

Lexo edhe :  Masat e reja: Jo më shumë se 10 vetë bashkë, ndalohen aktivitetet dhe ceremonitë

Të shtruar në spital- Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 443 pacientë, 10 në terapi intensive, 5 pacientë janë të intubuar.


Kanë humbur jetën- Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 13 qytetarë me Sars-Cov2 pozitiv në spitalet COVID: Pesë qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Gjirokastra, 2 nga Fieri, 2 nga Lezha dhe 2 qytetarë nga Shkodra, të moshave 54-82 vjeç.

COVID-19 – Statistika (21 Nëntor 2020)
Raste të reja ditore 737
Të shëruar ne 24 orë 414
Të shtruar në spitale 443
Humbje jete në 24 orë 13
Testime ditore 2.470

Testime totale 170.764
Raste pozitive 32.196
Raste të shëruara 15.469
Raste Aktive 16.042
Humbje jete 685

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 8386
Durrës 1184
Elbasan 744
Fier 1204
Korçë 888
Vlorë 769
Shkodër 856
Lezhë 660
Berat 487
Kukës 325
Dibër 133
Gjirokaster 406


Etiketa: ,

Pas